Egyesületünk első színházi évada kezdődik

2019.09.06




"A színház, a művészet, a kultúra nemigen szereti a korlátokat. Sokkal szabadabb. Ha korlátok közé szorítják, eldeformálódik, nem lesz az, ami."

(Oberfrank Pál)



"A nép anyanyelven szól, néven nevez, és akkor pirul zavartan, ha körülírni kényszerül."

Pajzán történetek, furfangos- oktondi emberekről, akik azt hiszik töviről hegyire ismerik asszonyukat és szerelmes természetű cselédlányokról, a vágy hatalmába került hajadonokról, kikapós asszonyságokról, akik azt hiszik az uruk nem lát semmit. 
Eredetileg minden mese felnőtteknek szólt. A hagyományos, mesemondó alkalmak eltűnésével elveszni látszik - a ma élő magyar ember számára - a mesemondás és a mesehallgatás népművelő hagyománya. Az egyrészt kissé prűd, másrészt túl sok szabadosságot megengedő közbeszéd és a szemérmes iskolai oktatás miatt nem sokan ismerik a magyar néphagyomány pikáns részleteit, pedig a magyar népmesevilág bővelkedik huncut történetekben. A paraszti világ nem volt különösebben szemérmes, amit érzett, látott vagy látni vélt, elmondta, nem kerülve az erotikus értelmű, vagy obszcén szavakat sem. A szájhagyomány kultúrájának, szellemi népművészetének mostoha évszázadok sokaságán át megőrzött élő, viruló műalkotásait becsülhetjük ezekben a mesékben jelenetekben és dalokban. Ezt a hiányt volt hivatott pótolni az előadás....."

Előadásunkat 16 év fölötti nézőknek ajánljuk! 

A cyberbully szó jelentése "internetes zaklató", és azokra használják ezt a kifejezést, akik álnéven, a közösségi médiák felületein intéznek támadást identitásukat vállaló embertársaik ellen. Főhősünk a 17 éves Casey, aki egy napon elég gonosz megjegyzést olvas saját magáról, amit az exe írt ki a twitterre. Szeretne visszavágni, és éppen kapóra jön egyik osztálytársa, aki feltöri neki egykori szerelme profilját és segít neki bosszút állni. Ám hamarosan kiderül, hogy a segítő valójában csak kiadta magát ennek az osztálytársnak és igazából egy ismeretlen kódtörő, aki pillanatok alatt hatalmába keríti a hősnő internetes oldalait. A névtelen támadó saját szobájában ejti foglyul Casey-t, akit azzal fenyeget, hogy közzéteszi róla a legféltettebb, legkompromittálóbb felvételeket, kivéve, ha együttműködik. De vajon mit akarhat és miért éppen őt szemelte ki? Manapság a 30 év alatti generáció túlnyomó többsége a világhálón tölti ideje nagy részét, profilokat hoz létre a Facebookon, a Twitteren, az Instagramon, a Tumblrön és így tovább, chatel, képeket oszt meg, játszik, vásárol és a pénzügyeit is ezen a felületen intézi. Éppen ezért, aki képes visszaélni ezekkel az adatokkal, az súlyos károkat tud okozni másoknak - nem csak anyagi értelemben véve. A "köznép" szemében az Anonymous-mozgalom és a 4chan közössége testesíti meg ezeket a hackereket."Egyszerűbb, ha senki sem tudja, hogy mi vagyunk azok. Bármit mondhatunk!" A Cyberbully ezt a témakört járja körül a tinik szemszögéből, izgalmas fordulatokat tartogatva a néző számára. Egy igazi klasszikus kamaradráma elevenedik meg, egyetlen személy, egyetlen szobában; és a cselekmény is valós időben történik. A legérdekesebb központi kérdés az, hogy az interneten ki a zaklató, ki az áldozat és hogy ezek a szerepek milyen gyorsan fel tudnak cserélődni. Elgondolkodhatunk, beleképzelve magunkat Casey szituációjába, hogy mi az, amit fel tudnának használni ellenünk, miért kellene felelnünk, és hogy meddig lennénk képesek elmenni, hogy megvédjük önmagunkat meg a szeretteinket? 
Előadásunkat 12 év felettieknek ajánljuk!

ELŐADÁSAINKAT IGÉNY ESETÉN UTAZTATJUK IS! HA FELKELTETTE ÉRDEKLŐDÉSÉT VALAMELYIK, ÍRJON NEKÜNK, VAGY HÍVJA EGYESÜLETÜNK ELNÖKÉT AJÁNLATUNKÉRT!

2019. BAJART Egyesület | Minden jog fenntartva.
Az oldalt a Webnode működteti
Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el